بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/06/11 - 12:13
  • - تعداد بازدید: 231
  • - تعداد بازدیدکننده: 221
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه گروه کاری فناوری و نوآوری استان کرمانشاه

دکتر طاهرپور: هفته پژوهش تحویل سال علم و فناوری کشور است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کرمانشاه؛ جلسه گروه کاری فناوری و نوآوری استان کرمانشاه با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون برگزاری هفته پژوهش، فناوری و نوآوری استان، در مورخ 31 مرداد 1402 در محل پارک علم و فناوری استان کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر طاهر پور با پر اهمیت شمردن مقوله تحقیق و پژوهش گفت: تولید و توسعه علوم و فناوری ها برای ارتقاء جایگاه علمی و رفع نیاز های کشور در تمامی زمینه ها مرهون تلاش های نخبگان، پژوهشگران، دانشگاه ها و مراکز مختلف تحقیقاتی دولتی و غیر دولتی است. دکتر طاهر پور در ادامه با اشاره به نقش نخبگان پژوهشگر گفت: در همه عرصه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، علمی و نظامی موهبت حضور پژوهشگران نخبه در کشور که مشغول به خدمت و کمک به توسعه هر چه بیشتر کشور هستند موجبات رشد همه جانبه علمی، اقتصادی، فرهنگی و فناوری را به دنبال دارد. رئیس بنیاد نخبگان استان در ادامه گفت: هفته پژوهش تحویل سال علم و فناوری کشور و فرصت مناسبی برای ارائه دست آورد ها علمی، بررسی نقاط قوت و ضعف، نیاز سنجی های پژوهشی آینده، تقدیر از تلاشگران و فعالان عرضه پژوهش و همچنین تبین اقدامات انجام شده برای مردم در سال علمی- فناوری گذشته در کشور است. رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به طرح های مصوب و اجرایی بنیاد ملی نخبگان گفت: رویکردها در بنیاد ملی نخبگان حمایت از حرکت های تحقیقاتی و پشتیبانی از پژوهشگران و توسعه فعالیت تحقیقاتی و به کارگیری استعداد های برتر و نخبگان در این زمینه است. دکتر طاهر پور برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش را فرصتی مناسب برای افزایش همکاری های صنعت و جامعه تحقیقاتی دانست و گفت: در چنین نمایشگاه هایی صنعت و جامعه محققین نسبت به توانایی ها و  نیازمندی ها یکدیگر بیشتر آشنا می شوند که این خود سبب  همکاری بیشتر و همه جانبه، یافتن زبان مشترک همکاری و  در نهایت رشد و توسعه  در کلیه امور می شود.

در این جلسه مقرر گردید کلیه دستگاههای اجرایی مرتبط، مراکز رشد دانشگاه های استان و سایر ساختارهای فناورانه پیشنهادات خود را در خصوص نحوه و محتوای برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش طی مکاتبه به پارک علم و فناوری استان ارائه نمایند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 167105
کلمات کلیدی
مدیر کرمانشاه
خبرنگار

مدیر کرمانشاه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید