بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/06/13 - 07:48
  • - تعداد بازدید: 114
  • - تعداد بازدیدکننده: 110
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری جلسه هم اندیشی در خصوص بهره گیری از ظرفیت های نخبگانی در حوزه کشاورزی، گیاهان دارویی و بذر

دکتر طاهرپور: ظرفیت های نخبگانی استان قابلیت بهره برداری در جهت حل مسائل مرتبط با کشاورزی، گیاهان دارویی و بذر را دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کرمانشاه؛ جلسه هم اندیشی در خصوص بهره گیری از ظرفیت ها و طرح های بنیاد ملی نخبگان در حوزه کشاورزی، گیاهان دارویی و بذر در مورخ 9 شهریور ماه 1402 با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه، دکتر رضایی رئیس اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی، دکتر حمیدی رئیس انجمن بذر ایران، مدیر مرکز رشد کشاورزی، مدیر همایش بذر دانشگاه رازی و دکتر جلالی هنرمند از اساتید پردیس کشاورزی دانشگاه رازی در محل بنیاد نخبگان استان کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر طاهر پور برخی از آیین نامه ها و سیاست های بنیاد ملی نخبگان را برای حاضرین در جلسه تبین کرد. رئیس بنیاد نخبگان استان با بیان این که استان کرمانشاه دارای زمینه های مناسبی برای توسعه کشاورزی و پرورش گیاهان دارویی است، گفت: مسئله تولید محصولات کشاورزی به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های زندگی و تمدن در طول تاریخ مسئله مهمی بوده است و کشورها همواره به دنبال راه هایی برای افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی خود بوده اند و برای این کار از حداکثر ظرفیت های خود استفاده برده اند. دکتر طاهرپور ادامه دارد: استان کرمانشاه از لحاظ منابع مورد نیاز برای کشاورزی پتانسیل بالا و  مناسبی دارد و باید با استفاده از ظرفیت های موجود در استان توان بالقوه کشاورزی را به فعلیت جدید برسانیم، که در این مسیر می توان از ظرفیت های مستعدین و نخبگان بنیاد نخبگان استان در پیشبرد و نیل به اهداف در زمینه های مورد نیاز، با تایید ستاد بنیاد ملی نخبگان استفاده کرد.

در این جلسه در خصوص اهمیت ارائه طرح های فاخر در حیطه کشاورزی و گیاهان دارویی و ظرفیت های بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان استان کرمانشاه جهت تعامل به منظور گسترش و افزایش سرعت متوازن رشد علمی و اجرایی در این حوزه ها بحث و تبادل نظر شد. دکتر رضایی رئیس انجمن های علمی گیاهان داروئی ایران و دکتر حمیدی رئیس  انجمن بذر ایران برای ارائه طرح ها و مسائل روز در حیطه های مربوطه در طرح های شهید احمدی روشن و شهید دکتر بهشتی و نیز همکاری دو جانبه با بنیاد نخبگان استان با نظارت بنیاد ملی نخبگان اعلام آمادگی کردند. همچنین مقرر شد در اولین فرصت تفاهم نامه همکاری بین بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با دو انجمن گیاهان داروئی ایران و بذر ایران با نظارت و تایید ستاد بنیاد ملی نخبگان منعقد گردد.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 167131
کلمات کلیدی
مدیر کرمانشاه
خبرنگار

مدیر کرمانشاه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید