دوشنبه 16 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اعطای کمک هزینه تحقیق و توسعه؛ تبدیل ایده‌ به محصول فناورانه در مراکز دانشگاهی سرعت گرفت

اعطای کمک هزینه تحقیق و توسعه (گرنت) به تحقیقات دانشگاهی گامی برای سرعت دادن به مسیر تجاری‌سازی پژوهش‌های فناورانه است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر این اساس از تحقیقات دانشگاهی منتخب، حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛  اعطای کمک هزینه (گرنت) تحقیق و توسعه به مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها یکی از راهبردهایی است  که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق‌ها و موسسات همکار با این معاونت برای تجاری‌سازی پژوهش‌ها و ایده‌های فناورانه دنبال می‌کنند.

در همین راستا یک بسته خدمتی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه می‌شود که به تحقیقات دانشگاهی گرنت اعطا می‌شود تا مسیر تبدیل ایده به محصولات فناورانه تسهیل شود. در این فرآیند شتاب‌دهنده دانش‌بنیان در کنار یک هسته‌پژوهشی قرار می‌گیرد و صندوق نوآوری و شکوفایی با همراهی یکی از از صندوق‌های همکار خود به تولید محصول از ایده کمک می‌کند.
 
پس از تولید نمونه اولیه، گروه محقق و هسته فناورانه می‌تواند با استفاده از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی، تولید صنعتی و انبوه محصول را آغاز کند.
 
در این طرح شتاب دهنده حرفه‌ای می‌تواند در تعامل با مرکز دانشگاهی و فعالان فناور حوزه دانشگاهموجب شتابدهی بیشتر به روند تحقیق شود و فرآیند تبدیل ایده دانشگاهی به محصول فناورانه را سرعت بخشد.   
 
از آنجایی‌که برخی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در فضای کسب و کار از موضوعات آینده محور استقبال نمی‌کنند، شتاب‌دهنده‌های دانش‌بنیان می‌توانند در کنار هسته‌های پژوهشی قرار بگیرند و راهکاری برای رفع این مشکل باشند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کنند.
 

تاریخ انتشار : 1399/03/26
کد : 425
تعداد بازدید: 30

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601