نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه:
نخبگان، کار آفرینان و سرمایه گذاران باید حمایت شوند

 

نشست هم اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر کرمانشاهی با حضرت آیت الله علما نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کرمانشاه: نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در نشست هم اندیشی با نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه که در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه در صبح روز 29 بهمن 1398 شرکت کردند.

در ابتدای نشست دکتر آوات طاهرپور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه توضیح اجمالی از اهداف و دلایل برگزاری نشست مطرح کرد. سپس معرفی استعدادهای برتر حاضر در نشست و عناوین توفیقات ایشان به صورت اجمالی صورت گرفت.

در ادامه نشست حاضرین در نشست خود را معرفی نمودند.

سپس تعدادی از استعدادهای برتر به نمایندگی از جامعه نخبگانی استان مشکلات و خواسته‌های خود را اظهار داشتند. مهمترین نکات مطرح شده در خصوص نحوه جذب مستعدین به عنوان  اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها، عوامل موثر مهاجرت نخبگان و استعدادهای برتر از استان به دلیل بیکاری و مهیا نبودن حضور ایشان در استان، معضل ستفاده نکردن از نیروهای استعداد  برتر در ادارات و سازمان‌ها، موانع و کاغذ بازی‌هایی که امر تولید و کارآفرینی را دچار اختلال می‌کنند، بود.

در ادامه نشست هم اندیشی با ذکر مثال‌هایی عینی در خصوص مطالبات استعدادهای برتر ارائه و مطرح شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بعد از اظهارات مستعدان برتر، ایشان را جواهرات معدن نیروی انسانی استان خوانده و فرمودن:

باید موانع را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران از بین برده و آنها را حمایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه آیت الله علما در بخشی از این دیدار اظهار داشت: نخبه کسی است که کار، حرکت و برنامه اش بر پایه علم و تخصص است لذا نخبگان می توانند افق های روشنی را برای جامعه ترسیم نمایند.

امام جمعه کرمانشاه افزود: همگان به خوبی به شرایط کشور واقف هستیم، ولی به رغم این شرایط باز نباید مأیوس شد و برای پیشرفت و ترقی جامعه تلاشی نکرد.

آیت الله علما از جمله موارد مشکلات نخبگان و سرمایه گذاران را قوانین دست و پا گیر اداری دانست و تصریح کرد: باید مسؤولین این مقررات دست و پاگیر اداری را برطرف کنند و راه را برای کار آفرینی مستعدین و رفع بیکاری باز نمایند.

نماینده ولی فقیه با انتقاد از بیکاری بالای استان خاطر نشان ساخت: الان بیکاری بزرگترین مشکل استان است و این موضوع در استان ما از آمار بالایی برخوردار است، همراه با رفع این مشکل باید فرهنگ کار را در استان تقویت نماییم.