با صدور پیامی
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در گذشت جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراین را تسلیت گفت

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در پیامی ضمن ابراز همدری با خانواده‌های جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تهران، جان‌باختن جمعی از دانشگاهیان کشور در پی این حادثه را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با صدور پیامی جان باختن تعدادی از هم وطنان در حادثه سقوط هواپیمای تهران- کی‌یف را تسلیت گفت.

 

در متن پیام معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری آمده است:

 

«بازگشت همه به سوی اوست

پرواز، همیشه آرزو نیست... گاه حسرتی است که داغِ خاطرش هرگز زدوده نمی شود. بازهم دی ماه و خاطرات تلخ پرواز... هنگامه ای که شهید منصور ستاری نیز از میان مان پرگشود... هنگامه ای که سردارِ دلهایمان آسمانی شد... داغ جای خالیِ جانباختگان سانحهی هوایی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، به‌ویژه جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان کشورمان، و دل‎ سوختهی خانواده محترم ایشان، در اینروزهای سردِ دیماه، بازهم خاطرِ ملتمان را حزین کرد. ناخواسته زمزمهی تلخاش میآید که «ای ساربان آهسته رو کآرام جانم می‌رود...»؛ آرامِ جانِ خانوادهی محترم جانباختگان حادثهی امروز، پروازشان ابدی شد... .

ضایعه درگذشت آن عزیزانِ از دست رفته را خدمت خانواده محترم ایشان، جامعهی دانشگاهی و عموم هموطنانمان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال، برایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و سلامت آرزومندم.»

امروز چهارشنبه ۱۸ دی ماه یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال که از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباط با بخش کنترل ترافیک، حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد. این هواپیما دارای ۱۶۷ مسافر و ۹ نفر خدمه پروازی بوده و بررسی های اولیه حاکی از جان باختن تمام سرنشینان هواپیماست.

در پی این حادثه دلخراش ۲۳ دانشجو و دانش‌آموخته دانشگاه‌ های ایران در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که امروز صبح در فرودگاه امام خمینی (ره) رخ داد، جان خود را از دست دادند.

تاریخ انتشار : 1398/10/19
کد : 362
تعداد بازدید: 388