شنبه 5 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نمایشگاهی که مصداق امید و اعتماد است

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، 2 لغایت 4 دی ماه 98 در کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کرمانشاه: افتتاحیه نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری در2 دی ماه 98 ، با حضور معاونین و مسئولین استانداری، دکتر طاهرپور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه، سرپرست پارک علم و فناوری، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، رازی، صنعتی، علمی کاربردی، پیام نور، آزاد اسلامی، اداره کل استاندارد، مسئولین استانداری استان کرمانشاه، بنیاد نخبگان استان کرمانشاه و 26 دستگاه اجرایی، بیش از 70 واحد فناور و با ارائه بیش از 350 دستاورد پژوهشی و فناوری به مدت سه روز2 لغایت 4 دی ماه 1398در محل نمایشگاه‌های بین المللی کرمانشاه برگزار شد.

حضور فعال بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در طول سه روز برگزاری نمایشگاه با برگزاری کارگاه آشنایی با آیین نامه‌ها و سیاست‌های بنیاد ملی نخبگان در دوم دی ماه، ارایه مشاوره در خصوص توانمند سازی مخترعین ، پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان برگزیده ، تسهیلات نظام وظیفه و سایر تسهیلات و حمایت های بنیاد ملی نخبگان  و نحوه برخورداری از این تسهیلات  خدمات ارایه همراه بود. همچنین از جناب آقای دکتر شادرام از سوی بنیاد نخبگان استان کرمانشاه به عنوان فناور برتر معرفی  و در مراسم هفته پژوهش و فناوری استانی از ایشان با حضور مسئولین استانی تقدیر شد.

       

 

دکتر آوات طاهرپور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه اظهار داشت: در این نمایشگاه دستگاه‌های مختلف مجموعه های دولتی و خصوصی، شرکت های فناور و دانش بنیان استان دستاوردهای پژوهشی و فناورانه اخیر خود را به نمایش گذاشتند. تلاش‌ها بر این اساس بوده تا در نمایشگاه امسال محصولات پژوهشی و فناورانه‌ای که تجاری سازی شده‌اند و یا نوآوری جدیدی روی محصولات قبلی انجام شده به نمایش گذاشته شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه ضمن حضور در غرفه این بنیاد و بازدید تمامی غرفه های حاضر در نمایشگاه، از دستاورهای مختلف نمایشگاه بازدید و در نمایشگاه به گفتگو، تبادل نظر و ارائه مشاوره در موارد مختلف مطرح شده پرداخت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه: نمایشگاهی که مصداق امید و اعتماد است

در بازدید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه از نمایشگاه ضمن گفتگو با پژوهشگران و تولید کنندگان،  آثار دانش بنیان این نمایشگاه را مصداق بارز امید آفرینی و اعتماد سازی به عنوان دو جهت گیری با اهمیت در کشور دانست و از متولیان و برپا کنندگان آن تقدیر کرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه ظهر امروز از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کرمانشاه بازدید و از نزدیک از آخرین تولیدات و دستاوردهای علمی پژوهشی استان اطلاع یافت.

محمدابراهیم الهی تبار ضمن گفتگو با پژوهشگران و تولید گران آثار و محصولات دانش بنیان، این نمایشگاه را مصداق بارز امید آفرینی و اعتماد سازی به عنوان دو جهت گیری با اهمیت در کشور دانست و از متولیان و برپا کنندگان آن تقدیر کرد.

نمایشگاه امسال هفته پژوهش و فناوری با استقبال قابل توجه بازدید کنندگان مردمی و مسئولان همراه بود.

 

 

نمایشگاه‌ هفته پژوهش امسال از پربارترین نمایشگاه‌های چند سال اخیر بود

رئیس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه گفت: بنا به اعتقاد بسیاری از ناظران و کارشناسان نمایشگاه امسال هفته پروهش یکی از پربارترین نمایشگاه‌های چند سال اخیر استان بوده است.

وی تصریح کرد: یکی از تفاوت‌های نمایشگاه امسال نسبت به سالهای گذشته برگزاری 40 مورد نشست تخصصی و 30 مورد مشاوره رایگان تخصصی در حوزه‌های مختلف بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه انعقاد هفت تفاهم نامه همکاری مشترک بین دستگاه‌ها و واحدهای فناور شرکت کننده در نمایشگاه و یک مورد انعقاد قرارداد پژوهشی بین یکی از صنایع استان و واحدهای فناوری را از  دستاوردهای این نمایشگاه اعلام کرد.

خان احمدی در ادامه به بخش حمایت از پایان نامه‌های دارای قابلیت تجاری سازی در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: جمعا 40 پایان نامه با قابلیت تجاری سازی در این نمایشگاه ارائه شد که از این تعداد شش پایان نامه برای اینکه تحت حمایت قرار بگیرند، انتخاب شد.

در این مراسم که 5 دی 98 در آمفی تئاتر دانشکده ادبیات دانشگاه رازی برگزارشد. از 57 نفر از پژوهشگران و فناوران برتر استان در دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی تقدیر به عمل آمد که از آقای سجاد شادرام فناور برتر بنیاد نخبگان استان کرمانشاه نیز تجلیل شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/10/15
کد : 355
تعداد بازدید: 395

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601