چهارشنبه 7 اسفند 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست تخصصی مستعدان برتر با نماینده مجلس شورای اسلامی دکتر مصری

 

نشست هم‌اندیشی جمعی از استعدادهای برتر باهدف تعامل و مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر با سطوح مختلف حاکمیتی با حضور دکتر مصری نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه در روز یکشنبه مورخ 9 اردیبهشت 1397تشکیل گردید.

در ابتدای این نشست دکتر اسلام‌پناه (رییس سابق بنیاد نخبگان استان) گزارشی از وضعیت نخبگان و استعدادهای برتر و برنامه‌های بنیاد شامل جوایز تحصیلی ویژه دانشجویان، برنامه‌های فرهنگی، نفرات برگزیده کنکور سراسری، المپیادهای دانش‌آموزس و دانشجویی، جشنواره‌های معتبر تحت حمایت، جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش، تسهیلات، برنامه ملی شهاب، تسهیلات نظام‌وظیفه، شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب و نگهداری نخبگان ارائه نمود.

وی عنوان نمود: مشکل اصلی جمعیت نخبگانی استان را عدم همکاری مناسب با استعدادهای برتر در خصوص مطالبات ایشان دانست و گفت که با شعار کارها پیش نمی‌رود باید در سال حمایت از کالای ایرانی تحول اساسی در این خصوص صورت گیرد.

در ادامه از وضعیت موجود نخبگان و استعدادهای برتر کرمانشاه در کشور و استان گزارشی داده شد. در این جلسه مسول بنیاد نخبگان استان خواستار بالفعل شدن وعده‌های قبلی مسئولین در خصوص پارک نخبگان و نام‌گذاری میدان‌ها و معابر شهری به نام نخبگان و استفاده از نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی، آموزشی، پژوهشی به عنوان مشاور تخصصی شد.

در ادامه استعدادهای برتر، مخترعین و کارآفرینان حاضر به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص جوایز تحصیلی و کم شدن پژوهانه وام نخبگان، کمبود فضا برای تشکیل برای واحدهای فناور در پارک، تأخیر زیاد پارک پردیس برای تبدیل شدن مخترعین سطح 3 به 2 و موانع تولید در مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان پرداختند.

عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با ابراز رضایت از جلسه با نخبگان گفت: ما در جلسات باید از کلی‌گویی دوری‌کنیم و مصداقی وارد شویم زیرا حتی با حل 1 مورد از بین 50 مورد در آینده 49 مورد حل‌نشده خواهیم داشت درحالی‌که اگر به‌کلی گویی بپردازیم نه‌تنها موردی مرتفع نشده است مشکلی به مشکلات قبلی نیز افزوده می‌شود.

ایشان بیان نمودند که جامعه نخبگانی باید برای حل مشکلات خویش مطالبه گری را پیش گیرند و خود پا به صحنه گذارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان استان در حل مسائل، پیشنهاد نمود جلسات بعدی با حضور کلیه اعضای مجمع نمایندگان استان برگزار شود.

در خاتمه نشست ایشان با توجه به اظهارنظر در خصوص عدم خرید ارگان‌های داخلی از شرکت‌های کوچک تولیده کننده و خرید خارج از کشور و سایر موارد مطرح‌شده عنوان نمودند تمام مستندات و پیشنهاد‌ها به‌صورت مکتوب به ایشان ارائه گردد که شخصاً پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/09
کد : 235
تعداد بازدید: 109

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601