سردار جاویدان فرمانده نیروی انتظامی (ناجا) استان کرمانشاه: نخبگان می‌توانند بازوی نیروی انتظامی در آسیب شناسی و کاهش جرم در استان باشند.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کرمانشاه، در دیدار 17 مرداد 1398 دکتر آوات طاهرپور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه در محل ستاد نیروی انتظامی استان کرمانشاه زمینه‌های مختلف همکاری دوجانبه مورد تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه دکتر طاهرپور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای فرماندهی محترم نیرو انتظامی استان و کلیه پرسنل محترم ناجای استان کرمانشاه، به صورت مختصر به بیان تاریخچه و فلسفه تشکیل بنیاد ملی نخبگان مطابق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بنیاد نخبگان استان کرمانشاه، رسالت ها و اهداف بنیاد ملی نخبگان و فعالیت‌های مختلف بنیاد در سال‌های گذشته را تشریح کرد، و در ادامه به زمینه‌هایی که می‌توانند به صورت مشترک ظرفیت همکاری بین نیرو انتظامی استان و بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در حوزه تحقیقات و پژوهش داشته باشند، پرداخت. ایشان با اشاره و بهره گیری از مبحث نام آشنای نظریه پنجره‌های شکسته (Broken Windows) راهکارهایی را در خصوص ارایه خدمات نخبگانی در کاهش آسیب های اجتماعی با راهنمایی نیروی انتظامی استان و همکاری دوجانبه با بنیاد نخبگان استان پیشنهاد کرد. همچنین رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه به بیان مواردی از ظرفیت‌های علمی موثر و کارآمد و بنیه نخبگانی استان در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به بخش تحقیقات و پژوهش استان به ویژه نیروی انتظامی استان پرداخت.

در این دیدار سردار جاویدان فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه ضمن خوش آمد و ابراز خرسندی از حضور دکتر طاهرپور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در محل ستاد نیروی انتظامی استان، ابراز داشت، نیروی انسانی خبره و نخبگان سرمایه اصلی کشور هستند. سردار جاویدان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار با نخبگان و فرمایشات ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب در مورد نخبگان، بیان داشت پیشرفت علمی کشور باید همچنان قدرتمند جریان داشته باشد و این امر با همت همه جانبه و نیروی نخبگانی مقدور است. فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه همچنین اظهار داشت نخبگان می‌توانند با ارائه مشاوره و انجام تحقیقات گوناگون موثر و میدانی، دفتر پژوهش و تحقیقات نیروی انتظامی را در شناخت آسیب‌های اجتماعی و  یافتن راهکارهای عملی در خصوص کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، گسترش ظرفیت های علمی و ارتقای اجتماعی در استان یاری نمایند.

در این جلسه با حضور جناب سرهنگ سهیلی رییس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه و جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی استان، همچنین به تعامل بیشتر و بیش از پیش بنیاد نخبگان استان کرمانشاه و نیروی انتظامی استان کرمانشاه در حوزه تحقیقات و پژوهش با بهره گیری از استعدادهای برتر و نیروهای خبره و نخبه استان تاکید شد. 

تاریخ انتشار : 1398/05/22
کد : 226
تعداد بازدید: 988