جمعه 4 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

جلسه ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب در استان کرمانشاه برگزار شد.

جلسه ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب با حضور اعضای کارگروه تخصصی استانی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کرمانشاه: جلسه ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب با حضور خانم دکتر اسلام پناه رئیس بنیاد نخبگان استان، آقای دکتر یزدان پناه مدیرکل آموزش پرورش کرمانشاه، آقای مرادی رئیس اداره کل استعدادهای درخشان اعضای کارگروه تخصصی استانی این برنامه امروز 23/12/96 در سالن جلسات  آموزش پرورش استان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه آقای مرادی با ابراز رضایت از پیشرفت برنامه ملی شهاب به عنوان مجری برنامه گزارشی از اجرای برنامه ارائه نمود. ایشان عنوان نمود امسال در استان کرمانشاه بیش از 57000 دانش آموز تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند که در حال حاضر آموزگاران و نیروهای اجرایی در حال بارگذاری اطلاعات دانش آموزان در سامانه می‌باشند.

در ادامه یزدان پناه ضمن عرض خوش‌آمد به حاضرین برنامه ملی شهاب را گامی در جهت آموزش نوین و تمرکززدایی از رشته‌های خاص دانسته و ابزار امیدواری نمود با پیشرفت این برنامه استعدادهای خاص دانش آموزان شناخته شده و از سوداگری‌های موجود در خصوص کلاس‌ها و کتاب‌های کمک درسی کاسته شود. ایشان با اشاره به حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و اجرای برنامه ملی شهاب گفت دانش آموزان خوب و باهوش را نباید از سایر دانش آموزان جدا نمود زیرا وجود این دانش آموزان محرک مناسبی جهت نیل به سوی هدف در سایر دانش آموزان می‌باشد.

دکتر اسلام پناه در سخنانی بیان کردند بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در کشور به عنوان یکی از استان‌های پیشرو و پیشنهاددهنده برنامه ملی کشور شناخته شده است. کرمانشاه برای اولین بار برنامه ملی شهاب را در مقطع ابتدایی اجرا نمود که مورد تائید بنیاد ملی نخبگان و ورزات خانه آموزش پرورش قرار گرفت. وی در ادامه اظهار داشت: جامعه تنها به پزشک و مهندس نیاز ندارد بلکه باید تمامی جوانب رشد کند و برنامه ملی شهاب در اجرای این مهم گام مؤثری خواهد بود.

تاریخ انتشار : 1396/12/23
کد : 223
تعداد بازدید: 572

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601